ВИДЕО: ИЛХАН ЌУЧУК: ОЧЕКУВАМЕ ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА НА 26 МАРТ

//

„Очекуваме зелено светло за Македонија и Албанија на 26 март“, изјави постојаниот известувач на Европскиот парламент за Македонија европратеникот од ДПС Илхан Ќучук.

Тој објасни дека има два главни критериуми за пристапување во европското семејство – демографија и демократија, а во моментов во Македонија има 1,3 милиони луѓе . Иселувањето и одливот на мозоци е огромен проблем за земјите од Западен Балкан “, вели европратеникот Ќучук.
Претходна статија

ВИДЕО: ПЕНДАРОВСКИ ГО ПОТПИША УКАЗОТ ЗА ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО

Следна статија

МИЦКОСКИ НЕ ГЛЕДА ПРИЧИНА ЗА НАТАМОШНО УЧЕСТВО НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ВО РАБОТАТА НА СОБРАНИЕТО

Најново од Вести