(ВИДЕО) ЈАПОНСКИ НАУЧНИЦИ ОТКРИВААТ КАКО СЕ ПРЕНЕСУВА ВИРУСОТ И КОЛКУ ВРЕМЕ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ ПРИСУТЕН ВО ВОЗДУХОТ

//

Јапонски научници користејќи современи методи и супер сензитивни камери откриваат како се пренесува вирусот Ковид 19 и колку време тој може да остане во воздухот. Затворените простории со повеќе луѓе се многу попогодни за ширење на заразата, но зачестено проветрување го елиминира вирусот, покажува студијата што ја сподели Светската здравствена организација.

Претходна статија

ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС СМЕАТ ДА РАБОТАТ САМО МАРКЕТИ СО ДОЗВОЛА ОД КРИЗНИОТ ШТАБ

Следна статија

УШТЕ ЕДЕН ВРАБОТЕН ВО ШТИПСКОТО ИНФЕКТИВНО ОДДЕЛЕНИЕ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА

Најново од Вести