(Видео) Кличко: „Ќе ја браниме нашата земја, нашите семејства и нашите деца до последно“

//

„Ќе ја браниме нашата земја, нашите семејства и нашите деца до последно. Не сакаме да живееме во тоталитарна држава. Не сакаме да живееме во диктатура. Не сакаме да живееме во земја каде што се газат човековите права, каде што нема слобода на говор, нема слобода на медиуми, Не сакаме да се вратиме во Советскиот Сојуз“, изјави градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко во ексклузивно интервју за Euronews Bulgaria.

„Руските војници се борат за пари, а ние се бориме за нашите деца и за нашата иднина“, подвлекува Кличко.Претходна статија

(Во живо) Во Софија се одржува „Марш против рускиот фашизам“

Следна статија

Во изминатите три дена нови 159 случаи на КОВИД-19, починати три лица

Најново од Вести