(ВИДЕО) МАЖ СО МОТОРНА ПИЛА МАВТА ПРЕД ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО ТЕКСАС

/

Човек со моторна пила мавтал кон демонстрантите во Тексас по што бил приведен и задржан во полиција, објави Ен-би-си Њуз.

На видеото кое е објавено на Твитер се гледа маж во црвена маица на долги ракави и фармерки мавта со моторна пила кон демонстрантите на плочник пред една продавница. До синоќа, видеото е прегледано речиси милион пати.

Човекот, чиј идентитет не е откриен, на видеото може да се слушне како извикува да се тргнат додека мавта со моторната пила.Oд полицијата рекле дека човекот е задржан во станица и дека истрагата е во тек. Но повеќе детали нема/Макфакс.Претходна статија

НИКОЛОВСКИ ЗА ФОТОГРАФИЈАТА ОД БЕРОВО: НЕ СУМ ПРЕКРШИЛ НИКАКОВ КАРАНТИН

Следна статија

ГДУ-КУМАНОВО: ПРАВНА ДРЖАВА ИЛИ ДИКТАТУРА ВО УСЛОВИ НА ПАНДЕМИЈА?

Најново од Вести