(Видео) Оливер Вархеји пред Милена Милотинова: Мојата врата е отворена за македонските Бугари

/

Погледнете го целото интервју на бугарската новинарка Милена Милотинова со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји за емисијата „Брисел 1“ на телевизијата Bulgaria On Air.

Интервјуто е снимено на 22 ноември 2022 г, пред да се случи вооружениот напад врз бугарскиот клуб „Цар Борис III“ во Охрид.

Претходна статија

(Видео) Колев: Пукањето врз бугарскиот клуб во Охрид е криминално дело од омраза

Следна статија

Последниот атентатор (4)

Најново од Видео