(ВИДЕО) ПОДДРЖУВАЧИ НА ТРАМП ВЛЕГОА ВО ЗГРАДАТА КАПИТОЛ ВО ВАШИНГТОН

Седницата на двата дома на Конгресот на САД за одобрување на резултатите од претседателските избори беше прекината поради приговорите на републиканците, пренесува Плусинфо.

loading...

Заедничката седница на Сенатот и на Претставничкиот дом на САД за одобрување на резултатите од претседателските избори во ноември беше прекината денеска, откако голем број републикански конгресмени ги презентираа своите забелешки на седницата.

Таквиот развој на настаните се очекуваше и гласањето најверојатно ќе се одржи утре.loading...