ВИДЕО: ПОПЛАВА ВО ОХРИД ПОРАДИ НЕВРЕМЕТО – МАСИТЕ ВО КАФУЛИЊАТА ПОД ВОДА

///

Силно невреме проследено со врнежи од дожд, силен ветер и грмежи денеска ја погоди Македонија.

На Твитер беше објавена и виде снимка од полоштадот во Охрид на која се гледа дека водата прекрила поголем дел од улицата и стигнала до кафулињата.

Жителите исто така се жалат дека  шахтите не можат да ги примат големите количини атмосферска вода која се меша со фекалната и се излева низ улицата од каде се шири непријатна миризба.Претходна статија

(ФОТО) ЧЕТИРИ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ ВО НЕСРЕЌАТА КАЈ ПЕСОЧАН

Следна статија

МИЦКОСКИ НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ ИМА СРЕДБИ СО ПАРТИИТЕ ЗА ЕВЕНТУАЛНО ФОРМИРАЊЕ НОВА ВЛАДА

Најново од Вести