(ВИДЕО) ПРЕТЕПАН НОВИНАР НА ПРОТЕСТИТЕ ВО БЕЛГРАД

//

Новинарот Марко Радоњиќ од српскиот порталот Нова, кој синоќа известуваше за протестот во Булевар Краљ Александар кај Правниот факултет во Белград, беше претепан од полицијата, што тој успеа да го сними.

По полноќ, тој бил вербално нападнат со закани за апсење. Иако Радоњиќ упорно кажува на полицијата дека е новинар и дека е на должност, член на жандармеријата не обрнувал внимание, па продолжил да го тепа.

Претходна статија

КАСАМИ: ЌЕ ОСВОИМЕ ОД 80 ДО 100 ИЛЈАДИ ГЛАСОВИ

Следна статија

СПАСОВСКИ: ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ ЌЕ ГИ ЗАВРШИМЕ ЗА 5-6 ГОДИНИ

Најново од Вести