(ВИДЕО) Протести пред Собранието во Бугарија поради новите рестриктивни ковид мерки

///

Голем протест пред Собранието во Бугарија организиран од партијата Вазраждане, по новите рестриктивни ковид мерки со кои се забранува влез во јавните институции без вакцина, како и против воведувањето на зелен сертификат.

Состојбата ескалира, а демонстрантите се обидуваат да влезат во Собранието, додека пак полицијата се обидува да ги спречи.

Демонстрантите се обратија и до полицијата и ги замолија да застанат на нивна страна.Претходна статија

СДСМ: Арсовска не презема ништо за надминување на енергетската криза

Следна статија

Колозова- „чистата Македонка“

Најново од Вести