ВИДЕО/СЛИКИ: ПРОТЕСТИ ВО ВОЛИНО, ДЕБРЦА – УАПСЕНИ ПОЛОВИНА ФУДБАЛЕРИ НА ФК САТЕСКА

//

Според непотврдени информации половина од фудбалерите на фудбалскиот клуб од село Волино, Дебрца денеска се уапсени за време на протестот организиран во истото место, Градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачески се наоѓа во селото.

Според информациите што ги добивме од терен, полицијата се однесувала брутално со демонстрантите, а нашите извори тврдат дека полицискиот началник спомнал „да се исчистело ѓубрето“, без да стане јасно дали мисли на собраните луѓе.

Од нашите извори дознавме дека Ногачески се качил во полициското комбе, но не е јасно дали самоволно го направил тоа или е приведен.Претходна статија

(ВИДЕО) ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ОХРИЃАНИ НАМЕСТО РУШЕЊЕ ДИВОГРАДБИ ЗА ВАС ИМАМЕ СЕЧЕЊЕ ДРВА

Следна статија

ЗАВИСНОСТА ВО НЕЗАВИСНОСТА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да