(Видео) Со боксови нападнат Сали Бериша на протестот во Тирана

/

Со боксови нападнат Сали Бериша на протестот во Тирана. Таму се одржува самит ЕУ-Западен Балкан, опозицијата организираше масовен протест. Непознато лице физички го нападна Бериша и го удри во лицето.

Извор: zoom.mkПретходна статија

Ковачевски на куса средба со Шолц и Макрон во Тирана

Следна статија

Кремљ: Потребен е долгорочен мир, но во моментов „нема шанси“ за разговори

Најново од Вести