(ВИДЕО)УЧЕНИЦИ ОД БУГАРИЈА ДОНИРААТ ХРАНА ЗА ВОЗРАСНИТЕ ЛУЃЕ

//

Ученици од Природноматематичката гимназија од Софија, собираат прехрамбени производи и ги даруваат на возрасни луѓе од Северозападниот дел на Бугарија.

Иницијативата на учениците „Подари храна-подари љубов“ се одржува за 4-ти пат.Погледнете што раскажаа децата за нивната кампања:

Претходна статија

ПАСИ: СО ВЕТОТО ГИ ТУРКАМЕ МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ВО РАЦЕТЕ НА РУСИЈА ТУРЦИЈА И ИРАН

Следна статија

ЗАЕВ ЌЕ ПРЕДЛОЖИ БРЗИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

Најново од Вести