(ВИДЕО) ВЕТЕРАН ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА НА 99 ГОДИНИ ПО НАЦИЗМОТ ГО ПОБЕДИ И КОРОНАВИРУСОТ

/

Деведесет и девет годишниот ветеран од Втората светска војна, Алберт Чемберс, денеска го победи корона вирусот и беше испишан од болницата во британскиот град Донкастер.

Симпатичниот дедо им се заблагодари на сите медицински лица кои што се грижеа за него во изминатите денови.

Запрашан што сака да им каже на медицинските сестри кои што се грижеле за него, тој изјави: „Немам зборови им благодарам. Ценам сѐ што направија за мене и не можеа да се справат подобро.“

Чемберс е вториот случај на излекуван човек што ближи или наполнил 100 години на островот. Првиот излекуван беше Кит Вотсон на 101 година.Претходна статија

ВЛАДАТА ОБЈАВИ СМЕТКА ЗА ДОНАЦИИ ПРОТИВ КОВИД-19- ТИЕ ШТО ДОБИВАА ТЕНДЕРИ 30 ГОДИНИ И СЕ БОГАТЕА ИСТО МОЖАТ ДА ДОНИРААТ

Следна статија

ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЧКО- ВО СООБРАЌАЈКА ЗАГИНА ДЕТЕ НА 4 ГОДИНИ

Најново од Вести