|

(ВИДЕО) Зеленски предупреди на нови напади вечерва: Останете во засолништата

Преку видеопорака претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги повика Украинците да не излегуваат од засолништата, затоа што, како што посочи во своето обраќање, се очекуваат нови ракетни напади од руските сили.

Како што додаде тој, досега имало 85 ракетни напади, а се очекуваат уште 20 во следните часови.

Освен Киев, денеска под жесток напад од Русија беа и други украински градови.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Слични Објави