| |

ВИКЕНДОВ ОБИЛНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД И ЗАСИЛЕН ВЕТЕР

За време на викендот под влијание на влажни воздушни бранови од Медитеранот ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд и со засилен јужен ветер, информира УХМР.

В сабота врнежите ќе бидат претежно во западните делови каде ќе бидат пообилни. В недела врнежи ќе има насекаде, локално пообилни, а некаде ќе наврнат и над 30 литри на метар квадратен. Ќе дува силен јужен ветер со брзина над 70 километри на час во форма на невреме.Слични Објави