ПОВТОРНО ЗАПАЛЕНИ АВТОМОБИЛИ ВО ШТИП

/

Утрово во 5 часот и 30 минути во полиција во Штип било пријавено дека горел автомобил БМВ, а пожарот поанатаму се префрлил и врз друг автомобил марка шкода фабија.

Полицијата извршила увид на лице место.

Засега се непознати причините за инцидентот, но од Нова година наваму низ Македонија имаше десетици вакви слични инциденти, за кои нема информација до каде е нивното расчистување.

Претходна статија

ИТАЛИЈА СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА: НАД 4 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ПОВТОРНО НА РАБОТА

Следна статија

ЈП „ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА”: БЕЗБЕДНА И КВАЛИТЕТНА ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ВО СКОПЈЕ

Најново од Вести