|

ВМРО-ДПМНЕ: Кога Царовска зборува, Заев мисли, а тоа е укинување на учебниците

ВМРО-ДПМНЕ се огласи со писмена реакција по повод изјавата на министерката Мила Царовска дека МОН не се откажува од реформите и дигитализацијата на учебниците и дека планираат тоа да се имплементира од септември.

-Мила Царовска и СДСМ упропастија цела една генерација на деца кои изминатава година не можеа целосно да ја следат наставата. Сега се на пат да упропастат уште десетина генерации со насилната „дигитализација“. Целиот напис можете да го видите овде.

Извор: Зоом.мк

Слични Објави