|

Внуката на Тачи пронајдена мртва

Халил Тачи, пратеник на движењето Самоопределување, во неделата објави дека внука му починала, односно била пронајдена мртва.

Од полицијата соопштија дека истрагата е во тек.

„Врз основа на предистражни дејства, полицијата во координација со државниот обвинител почна истрага за смртта и продолжува со преземање на сите истражни дејства, кои би помогнале во истрагата на инцидент, како и целосно расветлување на случајот“, изјавија од полицијата.Слични Објави