ВО АВСТРИЈА НОВИ 200 ЗАРАЗЕНИ ЛИЦА

//

Во Австрија е регистриранo ново зголемување на бројот на заразени со коронавирус за 200, така што вкупно 1.843 лица се заразени.

Зголемувањето е забележано вчера, кога биле заразени 1.646 луѓе, соопшти австриското Министерство за здравство.

Исто така, бројот на тестови значително се зголеми на 13.724, и тие се спроведуваат кога постои сомневање за инфекција со вирус.

Досега починаа девет лица кои биле заразени со коронавирус, иако официјалните бројки велат дека петмина се мртви.Само вчера починаа пет лица кои биле заразени со коронавирус.

Извор: Макфакс

Претходна статија

ОД СИНОЌА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА СЕ ИСКАЧИ НА 42

Следна статија

ТРЕТА ЖРТВА ОД КОРОНА ВИРУСОТ ВО БУГАРИЈА

Најново од Вести