ВО ГРЦИЈА ПОТВРДЕН ЧЕТВРТИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС

//

Гркинка која неодамна се вратила дома од северна Италија стана четвртиот случај на коронавирус во Грција.

Нејзината состојба е стабилна и внимателно се следи, соопштија здравствените власти.

Станува збор за 36-годишна жена која е примена во болница во Атина, јавуваат грчките медиуми.Извор: МакфаксПретходна статија

ШВЕРЦЕР И БЕГАЛ НА ПОЛИЦИЈАТА СО КОМБИ СО 40 МИГРАНТИ

Следна статија

НАДАЛ ПРОТИВ ДИМИТРОВ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО ВО АКАПУЛКО

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи