Во тетовската болница изгоре и доктор Ферди Шаќири

/

Денеска иако беше објавено дека ниту едно лице од медицинскиот персонал во тетовската модуларна болница не се наоѓа меѓу жртвите кои вчера го загубија животот во големиот пожар, сепак медиумите на албански јазик во земјава го објавуваат спротивното.

Имено тие дознаваат дека вчера во трагедијата животот го изгубил и Ферди Шаќири,

Веста за неговата смрт ја објавија и неговите блиски пријатели кои со тажни зборови се потсетија на докторот кој трагично го загуби животот во синоќешниот пожар.Имено според пишувањата на медиумот тој неодамна го прележал и коронавирусот, но не успеа да се спаси од огнените јазици вчера.Претходна статија

Претседателот на Бугарија Румен Радев испрати телеграма со сочувство до нашиот шеф на државата Стево Пендаровски

Следна статија

Филипче изрази сочувство на семејствата на загинатите, за оставка ќе размислува кога ќе заврши истрагата

Најново од Вести