Во Виена уапсен Македонец кој пред неколку години се обидел да ја убие својата мајка

/

Во Виена е уапсен Македонец, кој е осомничен дека во во 2017 година со неколку истрели од огнено оружје се обидел да ја убие својата мајка. Австриската служба за криминалистичка истрага (БКА) успеала да го пронајде 24-годишното момче, јавуваат српските медиуми.

Специјална единица на австриската полиција Кобра го уапсила Македонецот додека го управувал својот автомобил, во кој била пронајдена дрога.Претходна статија

Паднаа Фејсбук, Инстаграм и Ватсап – во моментов не се достапни

Следна статија

Радев: Бугарија очекува конкретни резултати во однос на човековите права во РС Македонија

Најново од Вести