ВОЗИЛО ИЗЛЕТА ОД АВТОПАТ, ВОЗАЧОТ ТЕШКО ПОВРЕДЕН

//

Триесет и петгодишниот П.Г. Од Скопје е повреден во сообраќајка. Незгодата се случила синоќа околу 22 часот на автопатот Скопје – Куманово, во близина на наплатна станица „Миладиновци“. Г.П. според полицијата возел „ауди“ со бугарска таблички. Од засега непознати причини тој изгубил контрола врз возилото и излетал од коловозот. Во незгодната здобил тешки повреди и со возило на Итна помош е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.Претходна статија

НА БЕНЗИСКА ПЛАТИЛ СО ФАЛСИФИКУВАНИ ПАРИ И ЗАМИНАЛ

Следна статија

ДВАЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИР НА МОПЕД И АВТОМОБИЛ

Најново од Вести