|

Времето денес сончево и многу топло со слаб до умерен ветер

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе се биде во интервал од 12 до 21 степен, а максималната од 30 до 40 степени. УВ-индексот ќе биде девет.

Во Скопје времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен променлив ветер.

До среда ќе се задржи многу топло време со високи утрински и дневни температури, како и многу висок УВ-индекс. Најтопло ќе биде во вторник и среда, кога ќе дува засилен југозападен ветер. Значителна промена ќе има во четврток, кога ветерот ќе се промени во северен, а дневната температура ќе се намали за десетина степени.

Слични Објави