ЗА ПРВПАТ ЗАБОЛЕН ОД КОРОНА ВО ВИНИЦА

/

Во изминатите 24 часа потврдени се 26 нови случаи на Kовид-19, информираа од министерството за здравство, пренесува Фокус.

Според последните информации, по градови: Скопје -11, Куманово -2, Тетово -3, Струга – 6, Битола -1, Гостивар -1, Виница- 1 и Неготино -1.

Заболеното лице од подрачна единица Неготино е жител на Демир Капија.

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашата земја изнесува 1326.

Претходна статија

ВО ШПАНИЈА ПРВ ПАТ ИМА ПОВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ОТКОЛКУ НОВОЗАБОЛЕНИ

Следна статија

КУРЦ: ПОТРЕБНА Е СОРАБОТКА ЗА МАЛИТЕ ЗЕМЈИ ДА НЕ БИДАТ ЗАВИСНИ ОД СУПЕРСИЛИТЕ

Најново од Вести