ЗАЕВ ГИ ПОФАЛИ ЦИПРАС И КОЅИЈАС ЗА ДОГОВОРОТ ШТО ГИ ШТИТИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДВЕТЕ ДРЖАВИ

//

Премиерот Заев ги пофали грчкиот премиер Алексис Ципрас и шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас за храброста да се согласат на договор што ги штити интересите на двете држави и двата народи. Заев додаде дека граѓаните се тие кои ќе одлучат за тоа дали треба да се отворат вратите на ЕУ и НАТО за Македонија. Заев им порача на граѓаните дека се доста 25 години заглавени во калта.

Претходна статија

ЗАЕВ: ГРЦИЈА ЌЕ ГО РАТИФИКУВА ДОГОВОРОТ ПО УСТАВНИТЕ ПРОМЕНИ

Следна статија

ЗАЕВ Е ПОДГОТВЕН ДА ОДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

Најново од Вести

Историскиот музеј во Благоевград ќе претстави две монографии, за ВМРО и за улогата на активните жени во бугарските заедници во Македонија и Одринска Тракија

Во Регионалниот историски музеј – Благоевград денеска ќе бидат претставени две монографии на д-р Елена Александрова,