ЗАЕВ Е ПОДГОТВЕН ДА ОДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

//

Премиерот Зоран Заев изјави дека предвремени избори може да има и со референдумот и со претседателските избори. Заев истакна дека е подготвен за избори, но додаде дека тоа не е добро за инвеститорите бидејќи тие би биле посигурни да инвестираат и да креираат вработувања ако знаат дека изборите ќе бидат во нивниот редовен термин во 2020 г.Претходна статија

ЗАЕВ ГИ ПОФАЛИ ЦИПРАС И КОЅИЈАС ЗА ДОГОВОРОТ ШТО ГИ ШТИТИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДВЕТЕ ДРЖАВИ

Следна статија

МИЦКОСКИ: ЗАЕВ ПОРАЗОТ ГО ПРИКАЖА КАКО ПОБЕДА

Најново од Вести