ЗАЕВ: ГРЦИЈА ЌЕ ГО РАТИФИКУВА ДОГОВОРОТ ПО УСТАВНИТЕ ПРОМЕНИ

//

По успешниот референдум и уставните промени Грција ќе го ратификува договорот. Грција попушти за идентитетот-рече Заев за време на пресконференцијата во владата на Р. Македонија.Претходна статија

ЗОРАН ЗАЕВ:НЕМА ВЕЌЕ ФИРОМ ИМАМЕ ДОГОВОР ЗА РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СО ПРЕВОД НА СИТЕ ЈАЗИЦИ

Следна статија

ЗАЕВ ГИ ПОФАЛИ ЦИПРАС И КОЅИЈАС ЗА ДОГОВОРОТ ШТО ГИ ШТИТИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДВЕТЕ ДРЖАВИ

Најново од Вести