ЗАЕВ НА ИСТА ЛИНИЈА СО ПЕТАР КОЛЕВ ЗА БОГАТИТЕ КОМПАНИИ

//

„Најбогатите треба да го понесат најголемиот товар, затоа кратењето е таму најголемо. Предложено е во време кога најмалку три месеци ќе бидат одложени наплатите на кредитите, работата на извршителите… А компаниите кои профитираа во минатото сега ќе треба да го понесат најголемиот товар. Очекувам богатите да си ги авансираат своите давачки кон државата, да се бркнат во џебот и да постапат солидарно. Кога ќе ги враќаме кредитите, секако дека побогатите и посилните ќе плаќаат повеќе. Тие што отпуштиле работници нема да добијат поддршка од државата. Мора да го сочуваме секое работно место, потенцираше Зоран Заев лидер на СДСМ на денешната прес-конференција во седиштето на партијата.

Еве што изјави претседателот на Граѓанско Демократска Унија Петар Колев во емисијата на ТВ Стар „168 Анализи и коментари“ во однос на ова прашање:Претходна статија

ДВЕ ПРЕКРАСНИ ДАМИ ОД БУГАРИЈА ПОВИКУВААТ СО ПЕСНА „ОСТАНИ ДОМА“

Следна статија

НОВ ВИРУС ВО КИНА? ИМА ЛИ СВЕТОТ ПРИЧИНА ЗА ЗАГРИЖЕНОСТ?

Најново од Вести