ЗАЕВ НАЈАВИ ЛИДЕРСКА СРЕДБА ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА

//

Премиерот Зоран Заев најави дека до крајот на годината ќе се одржи лидерска средба.

На прес-конференцијата по повод 100 дена Влада, премиерот рече дека на средбата со лидерите ќе стане збор за евроинтеграциите, ковид-кризата, но и други прашања во интерес на граѓаните.

Заев очекува лидерската да ја свика претседателот Стево Пендаровски, но ако не биде така, вели дека тој ќе ја организира средбата.Претходна статија

КОНЕЧНО ЗАЕВ ПОСАКА ДА РАЗГОВАРА СО МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКА

Следна статија

ГРУБИ: ВО 2024 ЌЕ ВЕ ПРАШАМЕ ДАЛИ СТЕ ДЕНЕС ПОДОБРО ОД ПРЕД 4 ГОДИНИ

Најново од Вести