| |

ЗАТВОРЕНИК ЗА „ДИВА НАСЕЛБА“ Ѝ ДАЛ НА ФЕТАИ ПРИСЛУШУВАНИ МАТЕРИЈАЛИ

Еден од осудените во кумановските настани, Шефхет Халачи, комуницирал од затворската ќелија преку мобилен телефон со поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи на 19 јуни оваа година.

Обвинителката Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ ги предаде материјалите добиени од Халачи на Судот, а се во врска со телефонски разговори за случајот „Монструм“. Халачи ѝ рече на Фетаи дека истото досие го испратил и до Ел Чека.

Дел од разговорите се тврди сека се комуникација помеѓу Али Ахмети и лицето Н.Н. како и помеѓу Орце Камчев и Оливера Трајковска.

Слични Објави