ЖИТЕЛИТЕ НА ЛАБУНИШТА НА ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ПРОТЕСТ

//

Како што информираат од еколошкото друштво „Натура Лаб“, жителите на Лабуништа утре во 15 часот ќе излезат на протест пред влезот на еден од каменоломите кои го обиколуваат селото, јавува Нова Македонија.

– Ќе протестираме бидејќи не се до крај исполнети нашите барања од претходните протести, кон крајот на јули годинава. Ние бараме да се затворат сите пет, а засега се затворени само два каменолома.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

ФОКУС: АРДИТА ДАНИ ЌЕ БИДЕ ШЕФИЦА НА ДУИ ВО КИЧЕВО

Следна статија

АДВОКАТОТ НА ГРУЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НЕМА ОВЛАСТУВАЊЕ ДА ГО ЗАСТАПУВА ВО „ТАЛИР 2“

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да