АДВОКАТОТ НА ГРУЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НЕМА ОВЛАСТУВАЊЕ ДА ГО ЗАСТАПУВА ВО „ТАЛИР 2“

//

Адвокатот на експремиерот Никола Груевски, Донче Наков, пред денешното судско рочиште за предмерот „Талир 2“ рече дека поради тоа што со преземањето на предметите од СЈО во републичкото обвинителство предметот добил нов број, тој немал полномоштво да го застапува пред судот со таков број, јавува Нова Македонија.

-Немам од мојот клиент овластување да го застапувам пред ова јавно обвинителство. За ова дело по овој предмет мора да побарам согласност за да го застапувам мојот клиент – рече Наков.Целиот напис прочитајте го овде.

Претходна статија

ЖИТЕЛИТЕ НА ЛАБУНИШТА НА ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ПРОТЕСТ

Следна статија

ПОЧНА РАСПРАВАТА ПО РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ

Најново од Вести