Амбасадорот на Бугарија во Р.М Иван Петков: Бугарија ја поддржува Македонија за влез во ЕУ

//

Бугарија ја поддржува владата на Република Македонија и сите институции, граѓанското општество и опозицијата да ја поститнат својата цел – добивање покана за членство во ЕУ, потенцира бугарскиот амбасадор во земјава Иван Великов Петков, кој пред пратениците ја презентира програмата и приоритетите за работа на Бугарското претседателство со Советот на ЕУ…  (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Петар Колев: Традиционалните партии се дел од проблемот а не од решението (ВИДЕО)

Следна статија

Лавров: Русија ќе го прифати името што ќе го договорат Атина и Скопје

Најново од Вести