Петар Колев: Традиционалните партии се дел од проблемот а не од решението (ВИДЕО)

//

Членот на ИК на ГДУ, Петар Колев во изјава за охридската телевизија ТВМ во саботата истакна дека традиционалните партии се дел од проблемот на македонското општество а не негово решение. Погледнете го видео прилогот со целосната изјава на Петар Колев:Претходна статија

Абе: Јапонија сака обединета Европа и стабилен Западен Балкан

Следна статија

Амбасадорот на Бугарија во Р.М Иван Петков: Бугарија ја поддржува Македонија за влез во ЕУ

Најново од Вести