АНА ГЛИГОРОВА: ВО МАКЕДОНИЈА НЕМА ГОЛЕМИ ПАРТИИ ИМА ПАРТИИ НА ВЛАСТ КОИ ДО СЕГА 30 ГОДИНИ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВААТ ВЛАСТА

//

Денеска разговаравме со Ана Глигорова од здружението „Движење на слободни граѓани“, носител на Изборна единица 1 во коалиција со Граѓанско Демократска Унија-ГДУ. Глигорова зборуваше за извршителите, пандемијата со корона вирусот и економските последици, изборите итн. Погледнете го целото видео:Претходна статија

НОВА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ТРАЕЊЕ ОД 14 ДЕНА

Следна статија

МАКЕДОНЕЦ ВО БУГАРИЈА КАЗНЕТ СО 5.000 ЕВРА

Најново од Интервју