Блинкен: САД се сомневаат во сериозностана Русија во однос на преговорите со Украина

/

САД се уште се сомневаат дека Русија е сериозна во разговорите со Украина, изјави денеска американскиот државен секретар Антони Блинкен, по извештаите за напредок на состанокот во Турција.

– Не видов ништо што сугерира дека ова се движи напред на ефективен начин бидејќи не видовме знаци на вистинска сериозност од Русија, изјави Блинкен на прес-конференција во Мароко.Претходна статија

Русија повлекува дел од силите околу Киев

Следна статија

Владата и СОНК договорија континуиран дијалог до постигнување заеднички договор

Најново од Вести