БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИТЕ РУДАРИ ВО МИЈАНМАР СЕ ЗГОЛЕМИ НА 110

/

Бројот на загинатите рудари од свлечиштето во рудник за жад во Мјанмар се зголеми на 110, јави ДПА.

BBC претходно јави за 50 загинати рудари, навестувајќи дека во несреќата има повеќе настрадни и дека тие се затрупани.

Светските медиуми јавуваат дека свлечиштето било предизвикано од поројни дождови.Претходна статија

ИТАЛИЈАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАПЛЕНИ АМФЕТАМИН ЗА ЕДНА МИЛИЈАРДА ЕВРА

Следна статија

РУСИТЕ НЕМААТ НИШТО ПРОТИВ ПУТИН ДА ОСТАНЕ НА ВЛАСТ ДО 2036 Г.

Најново од Вести