БУГАРСКИОТ МУЗИЧАР И КОМПОЗИТОР ВАСИЛ БЕЛЕЖКОВ ЌЕ БИДЕ ГОСТИН ВО ЕМИСИЈАТА „КОРИДОР 8“

//

Бугарскиот гитарист и композитор Васил Бележков ќе биде дел од емисијата „Коридор 8“ која се емитува во живо на Youtube секој петок со почеток од 19 часот.

Бележков ќе стане дел од македонско-бугарската онлајн седенка на 5 февруари 2021 г. За да научите нешто повеќе за овој млад бугарски музичар следете ја емисијата „Коридор 8“.Претходна статија

БУГАРСКИОТ ИСТОРИЧАР ПРОФ. С. ЕЛД’РОВ: ЗАЕВ СЕ ОДНЕСУВА КАКО ИГРАЧ НА КАРТИ КОЈ ГУБИ НО НЕ ПРЕКИНУВА ДА СЕ НАДЕВА

Следна статија

ПРОДОЛЖУВА БОЈКОТОТ НА МАТУРАНТИТЕ

Најново од Видео