Каде е Македонија според индексот на среќа?

Македонија е најлошо рангирана според индексот на среќа во регионот, но e најдобра според условите за…

Василичарскиот концерт на МОБ годинава со ретро рок и поп хитови

Македонската опера и балет и оваа година ќе го организира традиционалниот концерт за Василица. Насловен е…

Четврто обвинение за Груевски – На 24 јануари седнува на обвинителна клупа за уривањето на „Космос“

Никола Груевски, екслидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на 24 јануари во 10 часот седнува на обвинителна клупа, дознава…

Руски воен хеликоптер се урна во Сирија, загинаа двајца пилоти

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека руски воен хеликоптер се урнал во Сирија, при што…

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Ново Село

Поранешниот градоначалник на општина Ново Село (Б.В.) доби кривична пријава за злоупотреба на службената положба и…

Ердоган во Париз ќе се обиде да ги поправи врските со ЕУ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган патува во Париз каде ќе се сретне со својот колега Емануел…

Aпелација ги чека жалбите за продолжениот притвор на осомничените за крвавиот четврток

До Апелацискиот суд во Скопје нема пристигнато жалби на адвокатите на осомничените за крвавиот четврток за…

Антиќ: Ќе се вратам во репрезентацијата, но само во еден случај

Перо Антиќ е навистина актуелен во српската спортска јавност на почетокот на новата 2018 година, па…

Бутарис: Прашањето за името излезе од колосек поради глупостите на политичарите

Глупостите на политичарите, според солунскиот градоначалник Јанис Бутарис се „виновни“ што, како што вели „прашањето за…

ПЛО: Правата на Палестинците не се на продажба

Палестинската ослободителна организација (ПЛО) соопшти дека „правата на Палестинците не се на продоажба“, реагирајќи ги заканите…