Aпелација ги чека жалбите за продолжениот притвор на осомничените за крвавиот четврток

До Апелацискиот суд во Скопје нема пристигнато жалби на адвокатите на осомничените за крвавиот четврток за…

Антиќ: Ќе се вратам во репрезентацијата, но само во еден случај

Перо Антиќ е навистина актуелен во српската спортска јавност на почетокот на новата 2018 година, па…

Бутарис: Прашањето за името излезе од колосек поради глупостите на политичарите

Глупостите на политичарите, според солунскиот градоначалник Јанис Бутарис се „виновни“ што, како што вели „прашањето за…

ПЛО: Правата на Палестинците не се на продажба

Палестинската ослободителна организација (ПЛО) соопшти дека „правата на Палестинците не се на продоажба“, реагирајќи ги заканите…

Државни патишта по скратена постапка вработува 93 инкасанти за патарините

Јавното претпријатие за државни патишта денес распиша оглас по скратена постапка за времено вработување на 93…

Можни промени во Кабинетот на Ципрас

Грчкиот премиер Алексис Ципрас размислува за промени во својот Кабинет, кои би биле извршени по 22…

ВМРО-ДПМНЕ: Пет отсто од собранискиот состав е во притвор

Постапките кои што се спроведуваат против бранителите на Уставот се незаконски и правно неосновани, притворените лица…

Трамп до Ким Јонг Ун: Моето копче за нуклеарно оружје е поголемо и помоќно

„Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун соопшти дека копчето за нуклеарно оружје е на неговата…

Ајзеа Томас дебитираше со победа во дресот на Кливленд

Ајзеа Томас конечно дебитираше во дресот на Кливленд, а со неговата игра успеа да им донесе…

Пратениците си земаа зимски распуст – Реформи по празниците

Народните избраници ќе ги слават празниците и на работа ќе се вратат дури на 9 јануари.…