ВМРО ДПМНЕ : ЗАЕВ ЗАЛУДНО СЕ ОБИДУВА ДА ГО ПРОДАДЕ ИМЕТО, ИСТОРИЈАТА И ИДЕНТИТЕТОТ

Владеењето на СДСМ е класичен пример за несовесно, расипничко и криминално работење на една влада. Навиките…

СДСМ : НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ДОЛГОТ СЕ ЗГОЛЕМУВА

Откако ВМРО-ДПМНЕ го создаде јавниот долг и ги задолжи граѓаните, за прв пат после цели 9…

ЦИВИЛ СО НОВ ФОРМАТ НА РАБОТИЛНИЦИ НА ТЕМА „КАКВА МАКЕДОНИЈА САКАМ?“

ЦИВИЛ продолжува со серијата состаноци и работилници на тема „Каква Македонија сакам?“ во рамките на проектот…

ЧКАТРОСКИ: ЕУ НЕ САКА ДА ИМА РЕФЕРЕНДУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Ви ја пренесуваме изјавата на аналитичарот Даме Чкатроски за медиумите Коха и Журнал. „Европската унија врши…

СРЕДБА НА ЗMНР ЖЕРНОВСКИ СО ДЕЛЕГАЦИЈА НА ОБСЕ/ОДИХР

Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, на 6 август 2018 година, оствари средба со претставници…

ВМРО: СПАСОВСКИ ЧЕТИРИ ДЕНА КРИЕ ШТО БАРА СЛУЖБЕНИОТ ПОЛИЦИСКИ ЏИП НА ПЛАЖА ВО КАМПОТ ЕВРИДИКИ

Почитувани, СДСМ безобразно ги злоупотребува државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти на сопствените функционери, се…

ЗА 11 ДЕНА ЗАВРШУВА ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА КУПУВАЊЕ НА ЗЕМЈОДЕЛСКО ЗЕМЈИШЕ ВО ДРЖАВНА СОПСТВЕНОСТ ПОД ОРАНЖЕРИИ

Уште 11 дена трае Јавниот повик за доставување на понуди за интерес за купување на земјоделско…

ИЗЛОЖБА „СКЕНДЕРБЕГ НИЗ ФОТОГРАФИИ И ДОКУМЕНТИ“ ВО КИЧЕВО

„Скендербег низ фотографии и документи“ е насловена изложбата на фотографии која денеска ќе биде отворена во…

КОНЦЕРТ И ПРЕТСТАВА НА ОХРИДСКО ЛЕТО

Во црквата „Света Софија“ вечерва концерт ќе одржи Државниот камерен оркестар „Академија за солисти“ од Казахстан,…

АДЕМИ: КОНТИНУИРАНО СЕ УНАПРЕДУВА ОБРАЗОВНАТА ИНФРАСТРУКТУРА

Министерството за образование и наука продолжува континуирано да инвестира во унапредувањето на образовната инфраструктура, а заради…