Пред 99 години над Софија се отвори пеколот на комунистичкиот терор
Пишува: Георги Боздуганов/ Фактор.бг На 16 април 1925 г. (Велики Четвъртък) е осъществен първият мащабен проект на българо-съветската бойна дружба. Целта на проекта е умъртвяване на българския политически, военен и интелектуален елит, вдигане на въоръжен метеж и завземане на властта от комунистическата партия. Партията не е българска. По дефиниция тя е секционно подразделение на създадения…
