Бутарис: Да се преименува солунскиот аеродром, туристите мислат дека доаѓаат во Скопје

//

Градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис изјави дека треба да се размисли за промена на името на солунскиот аеродром „Македонија“, јавува МРТ. Според

Повеќе

ЕУ ќе и помогне на Албанија да ги заштити границите во случај на мигрантски бран

//

Европската унија соопшти дека е постигнат договор за безбедност на границите во случај на потенцијален прилив на мигранти. Во соопштението на Европската

Повеќе

Српскиот претседател Александар Вучиќ во официјална посета на Хрватска

//

Под силно полициско обезбедување, српскиот претседател Александар Вучиќ престојува во дводневна официјална посета на Загреб, на покана на неговата хрватска колешка Колинда

Повеќе