|

ЧУЛЕВ ГО БАРА АЛЕКСОВСКИ ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ ВО МВР

Министерот за внатрешни работи во техничката влада, Наќе Чулев, почнал процедура за преземање на Синиша Алексовски,  екс советник на претседателот Ѓорге Иванов, од Агенцијата за разузнавање (АР) во МВР, објави 360 степени.

Трансферот засега не е реализиран зашто заглавил во правните процедури предвидени за преодната влада.

Барањето за Алексовски е дел од втор бран преземања од Агенцијата за разузнавање што ги иницира министерот Чулев откако веќе завршил трансферот на петмина вработени од АР во МВР.Слични Објави