ДИМИТРОВ ДО СИЈАРТО: ОВАА ПОСЕТА ЗБОРУВА МНОГУ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВОТО И ПОСВЕТЕНОСТА

/

Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров му се заблагодари на својот унгарски колега Петер Сијарто за неговата посета, која според министерот зборува многу за пријателството и посветеноста меѓу Македонија и Унгарија.

Од своја страна Сијарто ја поздрави Македонија за зачленувањето во НАТО и истакна дека за тоа да се случи биле вложени многу работа и напори.

Погледнете ја прес-конференцијата на Димитров и Сијарто.

Претходна статија

ПРИСТИГНА ПОМОШТА ОД УНГАРИЈА

Следна статија

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА НА КОВИД-19: ПОЧИНАЛ МАЖ ОД КОЧАНИ

Најново од Вести