ДИРЕКТОРКАТА НА КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19

/

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19.

„Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска само дома, пет месеци работа – дома, но имунитетот попушти. Хроничниот стрес и премореноста си го направија своето. Чувајте се. Инаку, тестот го направив вчера напладне, благодарност до МАНУ за брзиот резултат“, напиша Захариева.Претходна статија

НОВИ БОМБИ: ЈАНУШЕВ ИЗНЕРВИРАН, ЌЕ УДИРА БОКСОВИ, МИЛЕ ЉУБОПИТЕН, БАРА ДА ЗНАЕ ДО КАЈ СЕ СПИСОЦИТЕ

Следна статија

ЕДЕН ОД ВРВНИТЕ ЕПИДЕМИОЛОЗИ ВО СРБИЈА СОВЕТУВА: НОСЕТЕ МАСКИ, ШАНСАТА ДА СЕ ЗАРАЗИТЕ СО НИВ Е САМО ЕДЕН ПРОЦЕНТ

Најново од Вести