ФАТАЛНАТА РУСКА ШПИОНКА ИЗЛЕГУВА ОД ЗАТВОРОТ ВО ФЛОРИДА

/

Вашингтон соопшти дека руската државјанка, Марија Бутина, која САД ја сметаа за руски шпион, денеска ќе биде депортирана од Мајами.

Рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов, потврди дека таа утре изутрина ќе пристигне во Москва.

Бутина е осудена од страна на судот во Вашингтон на 18 месеци затвор поради тоа што се инфилтрирала во американскиот политички апарат.Претходна статија

ПОЧНА ОХРИДСКИОТ ДИЈАЛОГ КОЈ ЌЕ СЕ ОДРЖУВА ДО 26 ОКТОМВРИ ВО ОХРИД

Следна статија

МОЈСОВСКИ: НЕМА НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД СПЕЦИЈАЛЕЦОТ ИГОР СПАСОВ

Најново од Вести