ФИЛИПЧЕ: ДОБРИТЕ РЕЗУЛТАТИ СЕ ЗАСЛУГА НА СЕКОЈ ГРАЃАНИН КОЈ ГИ ПОЧИТУВА МЕРКИТЕ И ГО ШТИТИ ЈАВНОТО ЗДРАВЈЕ

/

Мора да продолжиме да внимаваме, да седиме дома, да држиме растојание и да носиме заштитна опрема. Да бидеме одговорни, да се заштитиме себе и нашите најблиски, напиша на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Добрите резултати, како што посочува министерот, се заслуга на секој граѓанин кој останува доследен, ги почитува мерки и го штити јавното здравје. #ЗаштитиСе #СедиДома.Претходна статија

ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ 55 ЛИЦА КОИ СЕ ШЕТАЛЕ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Следна статија

ВО ФРАНЦИЈА БОГАТИТЕ СЕ ТЕСТИРААТ, А СИРОМАШНИТЕ СЕ СУДИРААТ СО ПОЛИЦИЈАТА

Најново од Вести