ФИЛИПЧЕ: СОСТОЈБАТА Е СТАБИЛНА И ПОСТЕПЕНО СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА ПРИЕМИ НА ПАЦИЕНТИ

/

На редовниот состанок со директорите на кликите и ковид – центрите направивме евалуација на состојбата во однос на хоспитализациите за време на викендот се до денес.

Состојбата е стабилна и постепено се намалува бројот на приеми на пациенти, објави на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.-Се надеваме дека и натаму мерките ќе даваат резултат со оглед на тоа што и бројот на новодијагностицирани се намалува, во очекување сме ситуацијата да продолжи да се стабилизира, напиша Филипче.

Претходна статија

ГРАД СКОПЈЕ ГО ОБЈАВИ ПОВИКОТ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ И ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ

Следна статија

СДСМ: АПАСИЕВ ПРАВЕШЕ СÈ СО ЦЕЛ ПОМОШТА ЗА ПЛАТИ ДА НЕ СТИГНЕ ДО РАБОТНИЦИТЕ

Најново од Вести